Charakterystyka i zastosowanie koszy drucianych
Kosze druciane, które prawidłowo nazywa się pojemnikami siatkowymi, mają wiele zastosowań, nie tylko w magazynowaniu i transporcie towarów. Jakie są ich podstawowe zalety i dlaczego pojemniki stały się tak popularne? Sprawdźmy!
Cechy pojemników siatkowych
Pojemniki siatkowe, jak sama nazwa wskazuje, produkuje się ze stalowych prętów i blachy. Elementy te są zazwyczaj dodatkowo wzmacniane przez malowanie proszkowe, cynkowanie itp. Dzięki temu są bardziej odporne na korozję, działanie wysokiej temperatury, pleśni, gryzoni, promieni UV itp. Zastosowane materiały gwarantują pojemnikom wysoką wytrzymałość, mogą one znosić spore obciążenie. Z tego powodu świetnie sprawdzają się np. w transporcie. Siatkowa konstrukcja sprawia też, że są one stosunkowo lekkie. Pojemniki siatkowe są sprzedawane zazwyczaj w standardowych „paletowych” rozmiarach. Dlatego też łatwo je przesuwać przy pomocy wózków widłowych. Niektóre z nich skonstruowane są tak, by możliwe było ich składowanie pionowe. Oczka w siatce są bardzo wygodnym rozwiązaniem: umożliwiają łatwą identyfikację towarów znajdujących się bliżej dna pojemnika. To jednak nie wszystko – zapewniają one również dobrą wentylację produktów, które są w środku. Nasza firma oferuje też również kosze druciane z funkcją składania. Dzięki niej łatwiej jest przechowywać pojemniki wtedy, gdy nie są używane.
Gdzie wykorzystuje się pojemniki druciane?
Tak naprawdę w wielu różnych branżach. Siatkowa konstrukcja umożliwia „oddychanie” produktom w środku, świetnie sprawdza się więc w przechowywaniu i transporcie owoców oraz warzyw. Często pełnią one też funkcje regałów sklepowych: klientom łatwiej jest przez oczka siatki zobaczyć towar, który znajduje się w głębi pojemnika. Druciane kosze często pełnią funkcję „mebli” w zakładach produkcyjnych i warsztatach. Tam przechowuje się w nich lub odkłada np. części maszyn, czy półprodukty. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojemnik siatkowy pełnił też funkcję kosza na większe odpady, czy magazynku na drobniejsze sprzęty. Najczęściej jednak tego typu kosze wykorzystuje się przy magazynowaniu produktów lub ich transporcie. Umożliwiają one nie tylko utrzymanie towarów w porządku, ale tez świetnie go ochraniają przed uszkodzeniami mechanicznymi. Możemy je spotkać nie tylko w zwykłych halach i magazynach, ale też w chłodniach, gospodarstwach i wielu innych miejscach.