Jakie pojemniki najlepiej nadają się do przechowywania i transportu materiałów sypkich?
Materiały sypkie to bardzo szeroka grupa ładunków. Cechują się tym, że są złożone z niewielkich, suchych cząstek, które nie są ze sobą w żaden sposób związane. Zamiennie określa się je również materiałami ziarnistymi lub kruchymi. Stosowane są w najróżniejszych gałęziach przemysłu czy rolnictwie, ale również w innych dziedzinach, np. gastronomii. Jest to dość specyficzny rodzaj ładunku. Ponieważ nie ma zwartej budowy, bywa dość problematyczny w procesie składowania, załadunku i transportu. Konieczne jest zastosowanie specjalnych środków, innych niż przy standardowych materiałach. W tym właśnie celu nasza firma oferuje specjalne pojemniki, które z powodzeniem nadają się do przechowywania i transportu materiałów sypkich.
Metalowe pojemniki na materiały sypkie
Oferowane przez naszą firmę metalowe pojemniki mają bardzo szerokie zastosowanie. Powszechnie wykorzystuje się je w wielu gałęziach przemysłu i rolnictwie. Można w nich składować zarówno wielkogabarytowe elementy, jak i materiały sypkie. Wszystko to za sprawą konstrukcji, która jest jednolita i pozwala na skuteczne zabezpieczenie ładunków bez względu na ich specyfikę. Nadają się do przechowywania np. soli drogowej, nawozów, ziemi, proszków chemicznych, popiołu, sadzy, a także ziarna zbóż, nasiona itd. Co więcej, można w nich składować także produkty spożywcze, takie jak np. cukier, mąka, ryż, kawa.
Materiały sypkie przechowywane w pojemnikach oblachowanych
Oprócz pojemników metalowych nasza firma zapewnia też pojemniki oblachowane, które również pozwalają na przechowywanie drobnych materiałów. Sprawdzą się nawet w przypadku ładunków bardzo ciężkich, np. gruzu, kompostu, żwiru, piasku, żużlu, gipsu, cementu itd. Za sprawą swojej solidnej konstrukcji zapewniają oczekiwaną wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Pojemniki oblachowane dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego też sprawdzają się w przypadku magazynowania produktów o różnej masie.
Zarówno pojemniki metalowe, jak i oblachowane są trwałe, solidne i mocne. Trudno ulegają uszkodzeniom, a nawet jeśli do takich dojdzie — można je naprawić.