Na czym polega spiętrzanie pojemników?
Pojemniki osiatkowane i oblachowane dostępne w ofercie naszej firmy cechują się wytrzymałością, optymalną pojemnością i odpornością na szereg czynników zewnętrznych. Doskonale nadają się do magazynowania rozmaitych materiałów. Do wielu zalet użytkowych zaliczyć można również możliwość ich spiętrzania. Na czym polega spiętrzanie pojemników i kiedy ta opcja jest szczególnie przydatna? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.
Czym jest spiętrzanie pojemników?
Spiętrzanie to nic innego jak ustawienie pojemników jeden na drugim, coraz wyżej. Aby jednak było to możliwe, wybrany pojemnik musi cechować się odpowiednią konstrukcją. Tylko wtedy zgromadzone w ten sposób elementy będą zapewniać odpowiednią stabilność, zabezpieczając tym samym przechowywane wewnątrz ładunki.
W ofercie naszej firmy dostępne są różne warianty pojemników. W zależności od tego, jaki model wybierzesz, takie mogą być możliwości późniejszego spiętrzania. Każdy produkt cechuje się pod tym względem innymi zaleceniami, których należy przestrzegać. Przykładowo, pojemnik siatkowy Gitterbox RS-1 o ładowności 1500 kg umożliwia spiętrzanie 1+4 sztuki (6000 kg). Pojemnik siatkowy Gitterbox RS-5 z klapą zamykaną od góry pozwala na spiętrzanie 1+3 sztuki. Z kolei pojemnik oblachowany 1/2 RSO-1 zapewnia spiętrzanie 1+2 sztuki.
Kiedy przydatne jest spiętrzanie pojemników?
Możliwość spiętrzania pojemników to przede wszystkim sposób na to, aby skutecznie zaoszczędzić dostępną przestrzeń magazynową. Pojemniki ustawione są jeden na drugim, dzięki czemu można przechowywać zdecydowanie większą ilość ładunków na mniejszej powierzchni. Takie rozwiązanie jest korzystne praktycznie w każdym obiekcie, bez względu na to, czy mamy do czynienia ze stosunkowo niewielką, czy też dużą powierzchnią. Oprócz tego sprzyjają w segregowaniu poszczególnych grup towarów.
Jesteś zainteresowany pojemnikami i koszami magazynowymi? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Pomożemy ci dobrać rozwiązanie, najlepiej dostosowane do potrzeb, w tym pod kątem spiętrzania pojemników.